Oyuncular Nasıl PVP Server İstiyor?

Profosyonel server yöneticisi

Metin2 PVP oyuncularının şikayetçi oldukları konulardan bir tanesidir. Tecrübesiz, bilgi sahibi olmayan, Kar amacı ile çalışan vb yöneticiler.
Eğer ciddi bir proje geliştiriliyor ise kesinlikle işini ciddiye alan, Gerekli donanımlara sahip kişiler olması gerekir. Ayrıca ekip işi çok önemlidir.

Ne tarz PVP serverler tutuluyor?

Bir çok klasmanda PVP server mevcut. 1-99, 1-105, Emek server, Ws'lik server gibi. Oyuncu her zaman kendi hayaline göre oynamak ister. Durum bu olunca server çeşitleri de bi hayli artmış oldu.
Peki doğru tercih nasıl yapılmalıdır?
Kesinlikle zaman konusu çok önemli. Server açılış tarihi okul,iş,etkinlik günleri gibi oyuncunun PC başında olmayacağı zamanlar'da farklı yaz tatili,özel günler gibi olaylarda farklı server tipleri olabilir.
Örnek vermek gerekir ise:
Bulunduğumuz zamanda (18.12.2017) okul,iş günleri olduğundan ORTA pvp server tercih edilebilir. Neden WS lik değil derseniz; Kış günleri oyuncunun evde daha çok zaman geçirdiğini düşünür isek :) Ama yaz aylarında olsa idik WS pvp serverde düşüne bilirdik.
ORTA pvp server peki nasıl olmalı. Nelere dikkat edilmeli ve zorluk oranı neye göre belirlenmeli:
Kesinlikle ORTA pvp server açıyorum, Buna göre tanıtım ayarladım diyorsanız oyunda gerçekten ORTA olmalı. ORTA server diyoruz sonuçta herşeyin ortasında başlamak skilller, leveller, İtemler aklınıza ne gelir ise ORTA zorlukta olmalı. Şu şekilde yapıla bilir. Bildiğiniz gerçekten ZOR bir pvp serveri feyz alarak onu kolaylaştırın %50 oranda.

Oyuncu PVP serverden ne istiyor?

Kesinlikle ilgi alaka istiyor, Serverin açılış tarihinden - Kapanış tarihine kadar sorunsuz bir şekilde ilerlemesini istiyor.
Event istiyor, amaç istiyor. Oyuncuya bir amaç vermek çok önemli. Kesinlikle her daim bir amacı olmalı. Leveli itemi ne olursa olsun her zaman bir amacı olsun.
Amaç çok önemlidir arkadaşlar. bir oyuncu oynadığı pvp serverde bir amacı kalmadı ise o serveri bırakma ihtimali çok yüksektir. Bunun en büyük kanıtı WS lik serverlerde gerçekleşmektedir. Tabi siz WS'lik eğlencesine açmışınızdır o konu farklı.

Online sayısı çok önemli

Gerçekten önemi olan bir konu. fakat burada demek istenilen yüksek miktarda user olsun değil! buna dikkat etmeliyiz.
Orantılı online sayısı olmalı. Öncelikle kanal sayınız online sayısına orantılı olmalıdır. Özellikle EMEK pvp server açıyor iseniz kanal sayınız en az 4 onlineye göre 8 kadar çıkmalı. Oyuncular bu konudan çok şikayetçi. Server sahipleri oyuncularım yavaş ilerlesin hesabı yapmakta. Herkes herşeyin bir anda sahibi olursa serverin user kaybedeceğini, Arkadan gelenlerin tutunamayacağını düşünür. Yukarda bahsettiğim gibi Siz amacı her daim verseniz bu sorunlar ortaya çıkmaz.
Kesinlikle +300 user garantiniz olmalı. Metincode canlı desteğe baktığım esnalarda kullanıcılarım sık sık server önerisi istiyordu. Dikkatimi çeken birkaç nitelik oldu bu konuda. Çoğu (%70 civarı) Online sayısının orta seviyelerde olmasını ve 55-99 - 55-120 şeklinde isteklerde bulundular. çünki yukarda bahsettiğim gibi mevsime göre arayış içinde. Oyuncu zamanım yok ama çokda kolay olmasın diyor.

PVP serverler de Başarı elde etmek için reklam çok önemli

Reklamınızı düzgün ve öz verili yapmanız çok önemli.
Orta düzeyde bir sunucu alın ama reklama yatırım yapın (metincode ye verin demiyorum :) ) Başlangıç çok önemli. Başlangıç da +300 useri yakalar iseniz gerçekten bir başarı elde edersiniz.
Linkleri açılıştan 3 gün önce koymanız gerekli. Kayıtları alıp duruma göre değerlendirme yapmalısınız. Reklamlarınız kesinlikle imkan varsa 1 hafta önceden ama en geç 3gün önceden başlamalı. Diğer bir husus ise Reklam yerleriniz, Tanıtım yerleriniz mutlaka bilindik ve Metin2 oyuncusuna hitap eden yerler olmalıdır.